Fałszywe „Abonamenty mieszkańca”

W piątek, 26 lutego około godziny 11.00, pracownik kontrolujący strefę płatnego parkowania zauważył na przedniej szybie jeepa, parkującego w rejonie Rynku i podejrzanie wyglądające winiety parkingowe.
Natychmiast powiadomiono policję. Funkcjonariusze Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu KMP w Gliwicach zatrzymali 30-letniego mieszkańca naszego miasta, który w jeepie oraz mercedesie posiadał nieważne winiety parkingowe. Winiety „Abonament mieszkańca” posiadały cechy wskazujące na umyślne sfałszowanie.

Śląska Sieć Metropolitalna informuje, że kontrolerzy każdego dnia weryfikują przyklejone na szyby winiety. Każdy pracownik SPP posiada urządzenie elektroniczne z dostępem do bazy wykupionych abonamentów i ryczałtów wielodniowych i w prosty sposób może zweryfikować autentyczność widniejącej na szybkie naklejki.

Operator SPP informuje, że właściwe winiety użytkownicy pojazdów mogą uzyskać jedynie w biurze SPP, po spełnieniu wymagań zawartych w uchwale Rady Miasta Gliwice w sprawie określenia strefy płatnego parkowania na drogach publicznych oraz zasad pobierania opłat za parkowanie na terenie miasta Gliwice.