Bilet „do końca dnia”. Filmowa instrukcja

Strefa Płatnego Parkowania działa w Gliwicach od lipca 2015 roku. Stopniowo funkcjonalności Punkty Informacji Administracji Publicznej, czyli tzw. PIAPy są rozwijane.
Dziś można w nich opłacić m.in. postój w SPP. Śląska Sieć Metropolitalna będąca operatorem Strefy Płatnego Parkowania w Gliwicach wprowadziła niedawno kolejne udogodnienie.

Kierowcy mogą kupować, oprócz biletu godzinowego i na cały dzień, również bilet „do końca dnia”. Rozwiązanie jest dużym ułatwieniem. Likwiduje uciążliwość przeliczania opłat w sytuacji, gdy zostawiamy samochód na dłuższy czas, na przykład od południa do końca dnia. Dotychczas kierowcy, nie chcąc przepłacać, kalkulowali co im się bardziej opłaca – bilet godzinowy czy na cały dzień. Funkcja pozwala uniknąć skomplikowanych rachunków.

Zamiast przeliczać minuty pod parkomatem, sprawę załatwimy jednym dotknięciem. Gdy wybierzemy „bilet do końca dnia”, automat dokona za nas obliczeń i podpowie najkorzystniejszą opcję – stawkę minutową/godzinową, całodniową lub na czas pozostały do godziny 18, po której parkowanie w centrum jest bezpłatne.