Parkingowe porządki

Od lipca w centrum Gliwic ma zacząć funkcjonować strefa płatnego parkowania. Zarząd Dróg Miejskich porządkuje oznakowanie, a na ul. Wybrzeże Wojska Polskiego przebudowuje miejsca postojowe.
– Na ul. Wybrzeże Wojska Polskiego wytyczamy na nowo i przebudowujemy miejsca parkingowe, bo dotąd auta stawały na ubitej ziemi. Teraz miejsca postojowe są wykładane kostką betonową, a pod względem parametrów technicznych dostosowywane do aktualnie obowiązujących przepisów – informuje Jadwiga Jagiełło-Stiborska, rzecznik prasowy Zarządu Dróg Miejskich.

Wyremontowano już miejsca parkingowe w jednej części ul. Wybrzeże Wojska Polskiego, pomiędzy ul. Berbeckiego i Placem Piłsudskiego, gdzie dodatkowo wytyczono i utworzono zupełnie nowe. Teraz prace prowadzone są na odcinku od ul. Berbeckiego do ul. Zwycięstwa, który jest czasowo nieprzejezdny. Zakończenie robót zaplanowano na połowę czerwca.

Na ul. Wybrzeże Wojska Polskiego, na Placu Piłsudskiego i na łącznikowym fragmencie ul. Berbeckiego do dyspozycji kierowców będzie w sumie około 250 miejsc parkingowych (w tym 10 dla osób niepełnosprawnych). Wbrew krążącym pogłoskom, pracownicy pobliskich instytucji, w tym także Urzędu Miejskiego, będą płacić za postój tak, jak pozostali użytkownicy dróg publicznych. ZDM przygotowuje się do zamontowania w przyszłości na tym obszarze systemu powiadamiania o wolnych stanowiskach postojowych na tablicach świetlnych.

(źródło: UM Gliwice/fot. K. Krzemiński)