Strona dotycząca SPP już ruszyła

Od lipca w centrum Gliwic ma zacząć obowiązywać system płatnego parkowania. Działa już specjalna strona internetowa, na której można znaleźć szczegółowe informacje na ten temat.

Obecnie znalezienie wolnego miejsca do parkowania w centrum jest nie lada wyzwaniem. To powinno się zmienić, bo od lipca w Gliwicach – podobnie jak w innych dużych miastach – ma zacząć funkcjonować Strefa Płatnego Parkowania. Wyznaczono ją mniej więcej w odległości kilkuset metrów od Rynku oraz ul. Zwycięstwa i podzielono na dwie podstrefy.

Przygotowania do wprowadzenia systemu są w toku. Aby ułatwić mieszkańcom uzyskanie z wyprzedzeniem informacji o płatnym parkowaniu w centrum, miejska spółka Śląska Sieć Metropolitalna uruchomiła specjalną stronę internetową. Pod adresem www.parkowaniegliwice.pl można znaleźć m.in. mapę strefy parkingowej, wykaz ulic w obydwu podstrefach, informacje o opłatach, abonamentach i ryczałtach oraz listę parkomatów, a dokładnie PIAP-ów, czyli wielofunkcyjnych, nowoczesnych urządzeń służących nie tylko do opłacania postoju. Jest także możliwość elektronicznego zadawania pytań, a te najistotniejsze i najczęściej się powtarzające są publikowane na stronie.