Te osoby pomogą kierowcom w obsłudze PIAPów

Wsparcie dla korzystających z parkometrów zaproponowała Śląska Sieć Metropolitalna, operator Strefy Płatnego Parkowania w Gliwicach. Przez najbliższy miesiąc sześć osób będzie dyżurować w najbardziej newralgicznych miejscach Strefy, by pomagać w sytuacjach problemowych.
Jak zapewnia Mariusz Kopeć, rzecznik Śląskiej Sieci Metropolitalnej – rozwiązanie takie skierowane jest dla osób, które nie miały jeszcze okazji do zapoznania się z działaniem parkometrów, pozwoli również wspierać kierowców, gdy napotkają jakiekolwiek problemy z obsługą urządzeń pobierających opłaty.

Pomocy udzielają również osoby kontrolujące dokonywanie opłat za parkowanie. W jednym i drugim przypadku każdy z pracowników wyposażony jest w charakterystyczne kamizelki oznaczone znakiem graficznym Strefy Płatnego Parkowania, tak, by nie było problemu z identyfikacją.

Płatne parkowanie ma docelowo spowodować, że łatwiej będzie znaleźć wolne miejsce postojowe w centrum Gliwic. Zmniejszy się również ruch samochodowy, odnowione uliczki Starówki nie będą zastawione autami, a powietrze, którym wszyscy oddychamy będzie bardziej czyste.

Płatny system parkowania w centrum Gliwic zaczął obowiązywać od 3 sierpnia.

Do tej pory znalezienie w środku dnia miejsca postojowego w centrum Gliwic było nie lada wyzwaniem. Aby zaparkować samochód, załatwić sprawę i odjechać, potrzeba było zwykle sporo czasu i cierpliwości. Teraz się to zmieniło. Po wprowadzeniu SPP widać pierwsze efekty – jest dużo wolnych miejsc postojowych.

operator2